Kore Dövüş Sanatları

Çin ve Japon kaynaklı dövüş sanatlarının bir çoğu, Kore bölgesinde farklı formlar ve tekniklerle adeta yeniden oluşturulmuştur. Kendine özgü dinamikleri olan bu sanatların bir çoğu iyi derecede kondüsyon gerektirmektedir.

Hapkido

Hapkido'yu bir spor olarak nitelemek yanlış olur. Hapkido özellikle birden fazla rakibe karşı olan karşılaşmalarda etkinliğini ispatlamış bir dövüş sanatıdır.

Kuk Sool Won

Kore Dövüş Sanatları'nın tarihi, en az Kore'nin geçmişi kadar eskidir. Taş ve sopaların, avcılık ve dövüş için kullanıldığı çağlarda dahi, Kore dövüş sanatlarının izlerine rastlanmaktadır. Şu an Çin olarak bilinen bölgede...

Tae Kwon Do

Tae Kwon Do, Güney Kore’nin en popüler dövüş sanatlarından biridir ve dünya çapında yüz binlerce insan tarafından eğitim alınmaktadır. Tarihi, antik Güney Kore halkının dövüş sanatlarına dayanmaktadır...

dovussanati.com

Bu site "Dövüş Sanatları" adıyla, 2001 yılında kaleme alınmış, Erk Yayıncılık Ltd. ISBN : 9789758598007 numaralı kitaptan uyarlanan bilgilerden oluşmaktadır. Bu kitap, konusu itibariyle Dövüş Sanatları'nın tarihi ve felsefi açılımlarına değinerek; yayımlandığı dönem içerisinde içeriği bakımından Türkiye'de ilkleri barındıran 160 sayfalık kitaptır.