Dövüş Sanatlarıyla Dövüş Sporları Arasındaki Fark Nedir?

Tüm mücadele sporları özünde birer dövüş sanatıdır. Fakat sporda kazanan ve kaybeden vardır. Dövüş sanatında ise, kendini aşma yani insanın kendiyle olan rekabeti söz konusudur.

 

Bir dövüş sanatının spora dönüşebilmesi için, belirli kurallar içine girmesi gerekmektedir. Dolayısıyla bazı teknikler ayıklanarak öz itibariyle fazla bir değişikliğe gidilmeden tekrar disipline edilmesi gerekmektedir. Bu değişiklikleri denetleyen uluslararası bir kurum olan AAU (Amateur Athletic Union)dır. Yani, spor standartlarını belirleyen bir kuruluştur. Outdoor sporlarından mücadele sporlarına kadar bütün spor dallarının, ekipman ve kurallarının standartlarını belirlemekle yükümlüdür.

Önceden izin alınmaksızın www.dovussanati.com sitesindeki bilgilerin ya da siteye ilişkin her tür veritabanı, yazılım, text ve bazı görsel materyalin ticari amaçlarla kısmen ya da tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, yayımlanması ve dağıtımı engellenmiştir. Aksi tespit edildiği durumlarda www.dovussanati.com sitesinin yöneticisi ve sahibi gerekli hukuki işlemleri başlatma hakkını saklı tutar. www.dovussanati.com sitesi üzerindeki tüm yazılı metaryallerin dijital ortamlardaki kullanımı email ile izin alınarak ve bağlantı adresi olan www.dovussanati.com ibaresi belirtilerek kullanılabilir.

www.dovussanati.com