Dövüş Sanatı Öğrenebilmek

Bir dövüş sanatının öğrenilebilmesinde öğrenciden istenebilecek farklı özellikler olabilir. Her sanatta olduğu gibi, dövüş sanatlarında da yeteneğin büyük önemi vardır. Fakat buna rağmen temelde her insanın sahip olduğu doğal reflekslerin düzenlenmesine dayanır.

 

Eğitimler farklılıklar gösterir. Hepsinin yolu farklı, fakat amaçları aynıdır: "İnsanı, kendisini koruyabilme bilgisiyle donatarak, beden ve ruh arasındaki dengeyi kurabilmektir."

 

Burada önemli olan nasıl bir seçim yaptığınızdır. Kendinizi en iyi ifade edebildiğiniz ve heyecan duyduğunuz dövüş sanatı hangisidir? Bu sizi bir arayışın sonucunda doğru noktaya ulaştıracak doğru sorudur.

 

Unutmayın ki : doğru çözüme ulaşmak için, doğru soruyu sormalısınız.

 

Kesinlikle belirtmeliyim ki, dövüş sanatları yetkili ve bu işe gönül vermiş kişiler tarafından öğretilirse, ancak o zaman doğru bir şekilde öğrenilebilir. Bunun aksi kötü sonuçlar doğuracaktır.

 

Ticari kaygılar bu sanatları zedelemektedir. Tabi ki de bir hizmetin karşılığı olmalıdır. Fakat bu birinci sırada asla olmamalıdır. Çünkü bu durum, öğretmenin öğrenciye bakış açısını değiştirecektir.

 

Öğreneceğiniz dövüş sanatının öğretildiği mekan, kesinlikle sağlık şartlarına uymalıdır.

Önceden izin alınmaksızın www.dovussanati.com sitesindeki bilgilerin ya da siteye ilişkin her tür veritabanı, yazılım, text ve bazı görsel materyalin ticari amaçlarla kısmen ya da tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, yayımlanması ve dağıtımı engellenmiştir. Aksi tespit edildiği durumlarda www.dovussanati.com sitesinin yöneticisi ve sahibi gerekli hukuki işlemleri başlatma hakkını saklı tutar. www.dovussanati.com sitesi üzerindeki tüm yazılı metaryallerin dijital ortamlardaki kullanımı email ile izin alınarak ve bağlantı adresi olan www.dovussanati.com ibaresi belirtilerek kullanılabilir.

www.dovussanati.com